آذر, ۱۳۹۵ 1 نظر مقالات موفقیت

روانشناسی موفقیت چیست؟

روانشناسی موفقیت چیست؟ تعاريف زيادي براي موفقيت وجود دارد. يک تعريف”بالفعل کردن استعدادهاي نهاني است”. تعريف ديگر”دست يابي به هدفي است که در نظر انسان مي باشد و با رسيدن به آن هدف براي خود موقعيت و اعتباري کسب مي کند”.

پس، فرد موفق کسي است که به آرزوهايش مي رسد و احساس رضايت خاطر مي کند که اين امر، خود حاصل تلاش و کوشش مداوم در زندگي است. با توجه به اين که موفقيت، حوزه گسترده اي دارد مي توان آن را از دو بعد بررسي کرد:

يکي بعد فردي است که در آن موفقيت به تلاش و کوشش خود فرد بر مي گردد. مثل موفقيت يک دانش آموز در مسابقه علمي.

بعد ديگر که کمي هم پيچيده تر است موفقيت سازماني است.

عامل اين نوع موفقيت تنها تلاش خود فرد نيست، بلکه اطرافيان و همکاران هم در موفقيت سهيمند و موفقيت تنها به خود فرد برنمي گردد بلکه متوجه همکاران يا سازمان او نيز مي شود. مثل انتخاب شدن يک شرکت در زمره شرکت هاي برتر. هدف چيست؟

اگر رسيدن به هدف يکي از معيارهاي اصلي موفقيت باشد، مي خواهيم بدانيم که هدف چيست و چگونه بايد در زندگي براي خود هدف تعيين کنيم. هدف، همان نقطه و موقعيتي است که مي خواهيم به آن برسيم. کسي که هدف روشني در زندگي دارد، پس از رسيدن به کاميابي، احساس خوشبختي و آرامش مي کند.

روانشناسی و موفقیت

پس، پيش شرط هر اقدامي تشخيص هدف و آگاهي از آن است. پس از تعيين هدف نيز طراحي يا برنامه ريزي براي رسيدن به آن لازم است. برنامه ريزي به اين معني است که راه ها و روش هاي ممکن را براي رسيدن به اهداف مشخص کرده و بدانيد که در اين راه به چه ابزار يا امکاناتي نياز داريد.

زندگی معمولی انسان بی برنامه، سردرگم، بی هیجان و ناخوشایند به نظر می آید. تنها آنهایی که به ماجراهای زندگی به عنوان شانسی از میان شانس ها نگاه می کنند که خودشان آن را برای خودشان ایجاد کرده اند. اگر در مسیر موفقیت قرار دارید و بخواهید از اصول روانشناسی موفقیت پیروی کنید دیگر باید متفاوت فکر کنید و متفاوت عمل کنید.

برخی از ثروتمندان موفق دنیا

افراد مشهور و پولدار هر یک داستان های جالبی برای خود دارند و خواندن سرگذشت هر یک از آنها می تواند راهگشای خوبی برای آنان که انگیزه موفقیت دارند، باشند.

هیچ‌کدام از آنها در خانواده‌ای ثروتمند نبوده‌اند اما ایده‌های عالی، پشتکار، هوش و گاهی نبوغ، آنها را به غول‌های بزرگ اقتصادی دنیا بدل کرده است. حالا آنها رازهای موفقیت خود و درس‌هایی را که در کل زمان گرفته‌اند با شما در میان می‌گذارند. آنها میلیاردر هستند اما میلیاردرهایی خودساخته. 

روانشناسی موفقیت چیست

در این راه البته شنیدن حرف های کسانی که موفق شده اند و درس گرفتن از تجربه آنها چون چشمه آب جوشانی است در بیابان.

در این مقاله روانشناسی موفقیت چیست ذهن ایده آل ، ۱۰ جمله از ۱۰ شخصیت مشهور و پولدار دنیا را برای شما نقل می کنیم:

۱ – اپرا وینفری، مجری، بازیگر و تهیه کننده آمریکایی، ثروت: ۲/۷ میلیارد دلار<

شما به آن چیزی می رسید که به آن باور دارید. جایگاهی که امروز دارید، ریشه در باوری دارد که داشته اید.

۲ – پیر امیدیار، موسس و رئیس ایرانی شرکت eBay ثروت: ۶/۷ میلیارد دلار

آنچه ما هر روز اینجا می گوییم این است که موفقیت ما کاملا بستگی به موفقیت هم گروه ها و موفقیت اجتماع مان دارد.

۳ – کارل آلبرشت، کارآفرین آلمانی و موسس فروشگاه های زنجیره ای آلدی، ثروت: ۲۵/۴ میلیارد دلار.

زندگی معمولی انسان بی برنامه، سردرگم، بی هیجان و ناخوشایند به نظر می آید. تنها آنهایی که به ماجراهای زندگی به عنوان شانسی از میان شانس ها نگاه می کنند که خودشان آن را برای خودشان ایجاد کرده اند، می توانند کنترل زندگی خود را کاملا در دست بگیرند

۴ – موکش آنبانی، تاجر بزرگ هندی و صاحب صنایع ریلاینس ، ثروت: ۲۲/۳ میلیارد دلار.

من فکر می کنم باور بنیادین ما این است که برای ما رشد و پیشرفت، روشی برای زندگی است و می بایست همواره در حال رشد و پیشرفت باشیم.<

۵ – مایکل بلومبرگ، یکصد و هشتمین شهردار و صاحب شبکه بورسی نیویورک، ثروت: ۲۲ میلیارد ریال<.

کار و تلاش سخت مبنای موفقیت در شرکت من بوده است.

روانشناسی و موفقیت

۶ – وارن بافت،می‌گویند این مرد موفق‌ترین سرمایه‌گذار کل تاریخ است. او در صحبت‌هایش نکته‌های جالب و هوشمندانه‌ای درباره موفقیت و پیشرفت می‌گوید، «،  روی استعدادهای خودتان سرمایه‌گذاری کنید، استعدادهای خودتان را کشف کنید و به آنها بها دهید؛ زیرا این چیزی است که هیچ‌کس نمی‌تواند آن را از شما بدزدد یا از آن تقلید و کپی‌برداری کند…

۷ – مایکل دل، موسس شرکت کامپیوتری دل کامپیوترز، ثروت: ۱۵/۹ میلیارد دلار

با کنجکاوی و نگاه به فرصت ها با روشی تازه است که ما همیشه راه و مسیر خود در دل را مشخص می کنیم.

۸ – چارلز کوچ، مدیرعامل شرکت صنایع کوچ، دومین شرکت بزرگ خصوصی در آمریکا ، ثروت: ۲۵ میلیارد دلار

نقش کسب و کار تولید کالاها و خدماتی است که زندگی مردم را بهتر کند.

۹ – اندرو کارنگی، صنعتگر آمریکایی-اسکاتلندی، موسس شرکت فولاد کارنگی، ثروت: ۲۹۸/۳ میلیارد دلار.

کسی که یک کسب وکار یا اعتبار آن را تمام و کمال برای خود بخواهد، نمی تواند کسب و کاری عالی راه اندازی کند.

۱۰ – تونی هسیه، مدیرعامل فعلی فروشگاه آنلاین کفش و لباس زاپوس، ثروت: ۸۴۰ میلیون دلار.

دوست عزیز تعریف نهایی موفقیت این است: شما می توانید با از دست دادن همه آنچه دارید، مشکل پیدا نکنید. شادی ها بر مبنای عوامل بیرونی نیستند.

از اینکه مطالب روانشناسی موفقیت چیست را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

با خودمان متعهد باشیم

می دانیم که نحوه تفکر و ارزیابی ما  احساس ما را شکل می دهد و با توجه به اینکه یک شخص هر چه هم که عاقل و بالغ باشد بر اساس احساسات خود ونه بر اساس فکر خود عمل می کند.

پس نوع احساس ما در هر لحظه، رفتار ما را شکل داده و این رفتارها و عادت هایی که شاید بسیاری از مواقع متوجه میزان بازدارند گی آنها نیز نمی شویم، نهایتاً سرنوشت ما را شکل می دهند. بیاییم در این راه موفقیت قدم برداریم و مانندیک میلیارد موفق تمام اصول و راه های موفقیت را عملی کنیم.

احساس خوب = اتفاقات خوب

خصوصیات افراد موفق

انسان‌هاي موفق تفاوت‌هاي خيلي زيادي از نظر هوشي با ديگران ندارند فقط بلدند چگونه و در چه راه‌هايي از هوش و استعداد يا فرصت‌هاي زندگي استفاده كنند. از اين رو شما هم مي‌توانيد موفق باشيد اگر اهداف و مسيرها و برنامه‌ريزي آنها را داشته باشيد.

افراد موفق تمام تلاش خود را دارند تا با  کمک به افراد ، جهان را جای بهتری برای زیستن بسازند ، و به افراد جامعه کمک می کنند تا سرنوشت خود را به دست بگیرند ، روابط خود را باافراد جامعه بهترمی سازند ، به دنبال هدف های ارزشمند زندگی خود میروند ، بر ناکامی های عاطفی یا مالی غلبه می کنند و به سهم خود به جامعه و کشور خدمت می نمایند.

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند روانشناسی موفقیت چیست : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه روانشناسی موفقیت چیست چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله روانشناسی موفقیت چیست بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

 

برچسب ها
1 نظر
  1. مرتضی آگوشی

    سلام. مقاله جالبیه. موفق باشید

    Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *