آبان, ۱۳۹۶ 2 نظرات مقالات موفقیت

عزت نفس

عزت نفس : بسیاری از اشخاص وقتی بزرگ میشوند با مشکلات عدیده روبه رو میگردند. بسیاری از آنها اوقات دشواری را پشت سر میگذارند و با اشخاص نامناسب دمخور میگردند. بسیاری از آنها دست به کارهای خلاف قانون می زنند . بعضیها محکوم میشوند و به زندان میافتند. اما در مقطع خاصی از زندگی خود تصمیم میگیرند تغییر کنند و در رفتارشان تجدید نظر نمایند . به این فکر میکنند که در آینده به چه چیزی می خواهند مشهور باشند. از این رو ، تصمیم گرفتند که با تغییر دادن ارزشهای خود زندگی شان را تغییر بدهند. این گونه زندگی خود را تغییر دادند.

به خاطر داشته باشید: مهم نیست از کجا می آیید ، مهم این است که به کجا می روید.

گذشته شما، همان آینده شما نیست

اگر در همه زمینه ها شخص برجسته ای می بودید، با دیگران چه برخوردی میکردید؟ پس از ملاقات با اشخاص و صحبت با آنها چه تاثیری بر آنها بر جای می گذارید؟ تصور کنید که بتوانید یک شخص عالی و بی کم و کاست شوید ، با آن کسی که امروز هستید جه تفاوتهایی خواهید داشت؟

تا چه اندازه خودتان را دوست دارید

در روانشناسی، میزان عزت نفس اندازه خوشبختی شما را رقم می زند. عزت نفس یعنی اینکه (خودتان را چقدر دوست دارید) . از سوی دیگر ، عزت نفس را تصویر ذهنی شما مشخص می سازد. این آن شکلی است که خود را میبینید و به خود فکر می کنید . تصویر ذهنی شما از طریق خود ایده آلی شما شکل می گیرد . خود ایده آلی هم با فضایل ، ارزشها، هدفها ، امید و آرزوها ، و رویاهای شما در ارتباط است.

روانشناسها به این نتیجه رسیده اند که هر چه رفتار شما در لحظه با آنچه فکر می کنید رفتار آرمانی شما چه باید باشد سازگاری بیشتری داشته باشد ، بیشتر خودتان را دوست می دارید و به خودتان احترام میگذارید.

از سوی دیگر ، هرگاه به نحوی رفتار می کنید که با ایده آل شما ناسازگار باشد ، تصویز ذهنی منفی را تجربه می نمایید.احساس می کنید در سطح حداکثر توانمندی خود ظاهر نشده اید. در نتیجه عزت نفس و میزان خوشبختی شما کاهش پیدا میکند.

در بهترین سطح خود ظاهر شوید

درست در لحظه ای که صحبت ، حرکت و رفتارتان با بالاترین ایده آلهای شما همخوانی داشته باشد، تصویر ذهنی بهتری پیدا میکنید، عزت نفستان افزایش می یابد و نسبت به خود و درباره جهانی که در آن زندگی می کنید به احساس بهتری می رسید.

برای مثال ، هر گاه کسی از شما تعریف می کند ، هرگاه به خاطر کاربرجسته ای که کرده اید ، به شما پاداش یا جایزه می دهند ، عزت نفستان افزایش می یابد ، که گاه اندازه آن بسیار زیاد است ، درباره خود احساس خوبی پیدا می کنید. احساس میکنید زندگی تان با بالاترین ایده آلهایتان همخوانی دارند . احساس موفقیت وارزشمندی میکنید.

هدف شما باید این باشد که به عمد و به طور حساب شده شرایطی فراهم آورید که در هر کاری که می کنید عزت نفس شما را بهتر کند. طوری زندگی کنید که انگار شخصیت برجسته ای هستید که به همه خواسته های خود رسید ه اید.

ازاینکه این مطالب را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

باورتان را شناسایی کنید

در زمینه کار وشغلتان چه ارزشهایی را رعایت میکنید؟ آیا به ارزشهای انسجام شخصیت ، سخت کوشی ،قابل اتکا بودن ،خلاقیت ،همکاری ،ابتکار ،بلند پروازی و کنار آمدن با دیگران معتقدید؟کسانی که این ارزشها را در کار و حرفه شان رعایت میکنند از موفقیت بیشتری برخوردارند.

در زمینه خانواده چه ارزشهایی را دنبال میکنید؟ آیا به اهمیت مهر بی چشم داشت واقفید؟ آیا به تشویق پیوسته ، تقویت مثبت ، صبر و شکیبایی، بخشودن ، سخاوت داشتن ، صمیمی بودن و توجه کردن بها میدهید؟ کسانی که به طور مستمر این ارزشها را با اشخاص مهم در زندگی خود اعمال میکنند در مقایسه با کسانی که این کار را نمی کنند به مراتب شادمان تر هستند.

 

ارزشهای شما در قبال پول و موفقیت مالی کدامند؟ آیا به اهمیت صداقت ،تحصیلات ، عملکرد عالی ، برابری و انصاف و پشتکار و مداومت اعتقاد دارید؟ اشخاصی که اینها را رعایت می کنند در مقایسه با کسانی که این کار را نمی کنند در موقعیت بسیار بهتری قرار دارند.

درباره سلامتی چه میگویید ؟ آیا به اهمیت نظم آموزی اعتقاد دارید؟ آیا به خویشتن داری و کنترل خود معتقدید؟ آیا مراقب برنامه غذایی ، ورزش و استراحت خود هستید؟ آیا معیار های سطح بالایی برای سلامتی و آمادگی جسمانی خود در نظر می گیرید و همه روزه سعی می کنید در حد این استاندارد ها ظاهر شوید؟کسانی که این ارزشها را اعمال میکنند عمر طولانی تری دارند، زندگی در سلامت را پشت سر میگذرانند.

تنها به آنچه می خواهید فکر کنید

به خاطر داشته باشید. به هر چه فکر کنید همان می شوید.اشخاص موفق و خوشبخت به ارزشهای خود فکر می کنند و اینکه چگونه می توانند این ارزشها دز زندگی خود مورد استفاده قرار بدهند هرچه بیشتر زندگی تان با ارزشهای شما همخوانی داشت.شادمان تر. سالم تر.مثبت تر و پر انرژی تر می شوید.

با خود صادق باشید

 

شاید مهمترین و ارزشمندترین چیزها انسجام شخصیت باشد. یکی از میلیاردرها زمانی به من گفت: «انسجام شخصیت به خودی خود یک ارزشی نیست، بلکه ارزشی است که سایر ارزشها را تضمین می کند.» حرف به شدت آموزندهای برای من بود. وقتی تصمیم می گیرید پایبند یک ارزش باقی بمانید، میزان انسجام شخصیت شما تعیین میکند آیا پای تعهد خود می ایستید یا نه. هرچه پایبندی به ارزشها بیشتر باشد، میزان انسجام شخصیت بیشتر است. و هرچه میزان انسجام شخصیت شما بیشتر باشد، شما شادمان تر و قدرتمندتر زندگی می کنید.

مردان و زنان به راستی موفق از انسجام شخصیت بسیار خوب برخوردارند. موفقها پایبند بالاترین ارزشهای خود هستند. از سوی دیگر، مردان و زنان متوسط و معمولی همیشه و به خصوص اگر کسی متوجه آنها نباشد، در انسجام شخصیت کوتاه می آیند.

با خود و دیگران صادق باشید

از امروز تصمیم بگیرید زن و مرد با شخصیت و با مرامی باشید . مصمم شوید که واقعیت را بگویید و با خود و دیگران رفتار صادقانه ای را به نمایش بگذارید

در تمامی زمینه های زندگی پایبند ارزشهای خود باشید. ارزشهایتان را مکتوب کنید. به این فکر کنید اگر راعی ارزشهای خود باشید، زندگی تان از چه کیفیتی برخوردار خواهد شد. بعد از آن از هرگونه مصالحه و کوتاه آمدن خودداری ورزید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند یعنی مقاله عزت نفس: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در این زمینه چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها
2 نظرات
 1. گروه آموزشی آنلاین ام ال ام

  ممنون از مطلب خوبتون.
  ولی وقتی گذشته آدم و باورهای مخرب اون همیشه همراه ما میاد چه کاری میشه انجام داد؟

  Reply
  1. احمد حیدری

   درسته گذشته پشت سر شما حرکت میکنه. ولی شما میتونید ازش جلو بزنید. با سرعت زیاد تا دیگه بهتون نرسه!!!

   Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *