مرداد, ۱۳۹۶ 1 نظر مقالات موفقیت

من باور دارم

جالب است که وقتی کسی درباره باور حرف میزند، بعضی چه واکنش های عجیبی نشان می دهند.طی سال های گذشته به این نتیجه رسیده ام که اشخاص دربرخورد با باورهای اعتقادی به شش روش زیر واکنش نشان می دهند؛

۱- آن را نادیده می انگارند؛

وقتی چیزی درباره اشخاص صدق نمی کند،ان ها چه می کنند؟معمولا ان را نادیده می انگارند،بعضی ها به موضوع باور توجه ندارند و معتقدند که مربوط به زمانه دیگری است.
۲- آن را به درستی درک نمی کنند؛

بعضی فکرمیکنند رسیدن به ایمان  و باور قلبی به این می ماند که بخواهید با دستتان دودی را بگیرید.درنظر انها ایمان داشتن موضوعی گنگ و پیچیده است.
۳- به آن بهای لازم را نمی دهند؛

بعضی ها فکر میکنندباور و اعتقاد مناسب حال و روز دیگران است و به درد انها نمی خورد.اگر افراد خانواده و دوستانشان اعتقادی نداشته باشند، به این نتیجه می رسند که خودشان هم نیازی به آن ها ندارند.
۴-  با آن مبارزه می کنند:

تاکنون اتفاق افتاده کسی درباره ایمانتان با شما بحث و مشاجره کند، این کاری است که بعضی ها می کنند. از آن جایی که برای آن ارزشی قائل نیستند، علیه ارزش آن برای دیگران حرف می زنند.
۵-  آن را به تاخیر میاندازند:  

بعضی ها به فراست می گویند که ایمان و اعتقاد مهم است، اما حالا نمی خواهندبا آن کنار بیایند. می گویند وقتی پا به سن گذاشتند به آن فکر می کنند.   
۶٫ درباره آن بررسی می کنند:

اشخاص به طریق دیگری هم با ایمان و باور با اعتقاد برخورد می کنند. می خواهند امتحانش کنند. امیدوارم شما هم همین کار را بکنید.

چرا نقش ایمان امروز مهم است

روح از بین نمی رود و فعالیتش تا ابد ادامه پیدا می کند. حتی بدبین ها هم اذعان می کنند که انسان داری جنبه ای معنوی است.
ماانسانی نیستیم که تجربه معنوی داریم. موجوداتی معنوی هستیم که از تجربه انسانی برخورداریم.
درک بسیاری از مسائل زندگی دشوار است. ایمان به روح و روان ما امکان می دهد به فراسوی انچه چشم می تواند ببیند برویم.

ایمان به من سلامتی می بخشد

پژوهشگران به این نتیجه رسده اند که معتقدان دینی نصف کسانی که اعتقاد دینی ندارند بیمار می شوند. پژوهشگران معتقد بودند دین باوران تنش کمتری دارند و از احساس سلامتی بیشتری برخوردارند، زیرا ایمان به آن ها معنا و چشم انداز می دهد و در ضمن آن ها را با شبکه های اجتماعی ارزشمند ارتباط می دهد.

ایمان امروز به من نیروی بیشتری می دهد

باور و اعتقاد قوی اشخاص را توانمندتر می کند. به ندرت چیزهایی پیدا می شوند که به انسان امکان بدهند با ناملایمات زندگی کنار بیایند. ایمان سم اندوه را بیرون می کشد، تحمل ضایعات را آسان تر می کند، و از آتش هر درد می کاهد. تنها ایمان است که می تواند چنین کاری بکند.
ایمان اشخاص قدرت می دهد . عکس این مطلب هم درست است .نداشتن ایمان انرژی را هدر می دهد. وقتی ایمانی به آینده وجود نداشته باشد، قدرتی نصیب لحظه اکنون نمی شود .

…………………………………………………..
وقتی ایمانی به اینده وجود نداشته باشد،
قدرتی نصیب لحظه ی اکنون نمی شود.
………………………………………………….

ایمان به من انعطاف می دهد

ایمان نه تنها به اشخاص قدرت می دهد، بلکه آن ها را انعطاف پذیر تر می کند. وقتی به چیزی اعتقاد داشته باشید، دلیلی برای زندگی دارید. این اعتقاد شما را به ادامه ی تلاش زندگی تشویق میکند . می توانید حتی در بدترین مو قعیت به کارتان ادامه بدهید.

………………………………………………………….
                                                      “ایمان کسی را حفظ می کند که حافظ ایمان باشد.”                                                         ……………………………………………………………

ازاینکه این مطالب را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

تصمیم گیری برای عمق بخشیدن به باورها

ایمان و اعتقاد چیزی است که باید خودتان تجربه اش کنید هر کس باید مطالعه کند وخود تصمیم بگیرداعتقادات من بیش از هر عاملی زندگی مرا شکل داده وبرداشت و چشم انداز من از جهان را سبب شده است. اگر می خواهید در زمینه های اعتقادی بررسی صادقانه کنید این نکات را بدانیداعتقاد در درون ما هست مهم اینست که به کدام سمت هدایت کنیم.

همه ی ما ایمان داریم و همه روزه بر اساس این ایمان اقداماتی صورت می دهیم . در زمینه ی اعتقادات دینی و معنوی هم همین مطلب صادق است. شما که اهل ایمان هستید، باید هدفتان با باورهایتان همخوانی داشته باشید. دنبال حقیقت بروید. مطئنم آن را پیدا می کنید.

بدانید که ایمان در دشواری ها متولد می شود

اگرایمان برای شما موضوع جدیدی است. آن را در جریان سفر زندگی خود آزمون کنید . چنانچه با مشکلاتی روبه رو هستید، ایمان را در برخورد با آن ها جستجو کنید.
باور کنید که بسیاری از حوادث نا خوشایند صرفا اختلالی در زندگی نیستند، بلکه خداوند می خواهد از طریق آن ها بر دل هایمان اثر بگذارد و ما را آماده کند.
ایمان نه تنها می تواند شما را از بحران نجات دهد، بلکه به شما امکان می دهد بعد از پشت سر گذاشتن هر بحران، با چشم اندازی جدید به استقبال زندگی بروید.

ایمان آزمون نشده قابل اعتماد نیست

اینکه صرفا تصمیم بگیریم ایمان داشته باشیم کافی نیست. اگرمی خواهید اهل ایمان باشید، باید آن را در خود عمیق تر کنید. ایمان تنها در صورتی به شما آرامش می بخشد که سطحی نباشد. هر چه عمیق تر باشد ، بیشتر می تواند شما را در زندگی جلو ببرد.

مدیریت برنظم ایمان

درباره ی به نمایش گذاشتن نظم ایمان هزاران کتاب به رشته ی تحریردرآمده است . علتش این است که رفتار کردن از روی ایمان کار دشواری است. من معتقدم هر کس باید همه روزه آداب و رفتار پیامبران را رعایت کنید و به نمایش بگذارد. ممکن است گفتنش ساده باشد ، اما عمل کردن به آن ساده نیست.
در ادامه ی مطلب به چهار مورد اشاره کرده ام که به کمک آن می توانید ایمان خود را به نمایش بگذارید.

۱٫به ارزش ایمان توجه داشته باشید

قبلا دلایلی آوردم که چرا فکر می کنم ایمان سودمند است، اما اجازه بدهید مطالبی را به این فهرست اضافه کنم. در گذشته خیلی ها امید وار بودند که علم بتواند پاسخی به سوالات زندگی بدهد. اما علم نمی تواند این کار را بکند. واقعیت های علمی از نسلی به نسل دیگر تغییر می کند.
علم را با دین مقایسه کنید. ادیان الهی طی چند هزار سال گذشته نغییری نکرده اند. زندگی انسان از جنبه ای معنوی برخوردار است که نمی توان آن را تغییر داد. نیاز های معنوی را با معنویات باید بر طرف کرد. چیز دیگری نمیتواند این کار را بکند.

۲٫ خداوند را در تصویر قرار دهید

اگر ایمان دارید، باید خدا را به زندگی خود راه دهید. هیچ کس مانند خداوند شایسته اعتماد نیست.

۳٫ با اهل ایمان معاشرت کنید

واقعیت این است که با هرکس معاشرت کنید ، شبیه او می شوید. اگر می خواهید ایمان خود را بیشتر کنید، با کسانی معاشرت کنید که اهل ایمان باشند. از آن ها بیاموزید. طرز فکرشان را جویا شوید.

۴٫ ایمان خود را تقویت کنید

تقویت ایمان به تقویت جسم شباهت دارد. اگر می خواهید جسمی سالم و قدرتمند داشته باشید، باید مرتب ورزش کنید. به همین شکل اگر می خواهید از ایمان زیاد برخوردار شوید، باید ان را تقویت کنید.

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند یعنی مقاله من باور دارم: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه من باور دارم: چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله من باور دارم: بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها
1 نظر
  1. کمال

    عالیه مثل همیشه. خیلی ممنون از سایت خوبتون

    Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *