آذر, ۱۳۹۵ بدون نظر مقالات موفقیت

مهارت هدف گذاری

یک انسان معمولی توانایی به دست آوردن هرچیزی را دارد. به ندرت نداشتن قابلیت های ابتدایی باعث مشکل میشوند، بلکه به جای آن کشف کنید که چه میخواهید و خواهان فداکاری، تغییر و رشد برای رسیدن به آن خواسته باشید. در سمینارهای آموزش فروش که در کل جهان برگزار میکنم، یک سیستم ۲۰ مرحله ای تعیین هدف را آموزش میدهم تا به افراد کمک کنم به هدف خود برسند و با قاطعیت بر این باورم که این مراحل را میتوان در هر گام از زندگی به کار برد. آن بیست مرحله اینها هستند:

۱- اگر نوشته نشود، هدف نیست. یک هدف نوشته نشده، یک آرزوست، یک رویاست، هیچگاه اتفاق نمی افتد. اگر نوشته شود، یک تعهد است.

۲- اگر مشخص نیست، هدف نیست. اهداف گسترده و بلند تاثیری ندارند. هدف باید منسجم باشد.

۳- اهداف باید قابل باور باشند. اگر باور ندارید که میتوانید به هدفی دست یابید، بهای آن را نخواهید پرداخت.

۴- هدف موثر، چالشی هیجان انگیز است. باید همه تلاشتان و کمی هم بیشتر را بطلبد و در غیر این صورت نمیتواند راهتان را تغییر دهد و سطح زندگیتان را ارتقا بخشد.

۵- اهداف باید با اطلاعات جدید هماهنگی داشته باشند. اگر باورنکردنی هستند آنها را پایینتر بیاورید و اگر خیلی ساده هستند آنها را بالا ببرید.

اهداف کوتاه مدت و بلند مدت

۶- اهداف پویا انتخابهای ما را هدایت میکنند. اگر به شدت آن را بخواهید، تلویزیون را خاموش میکنید و به سراغ آن میروید. اهداف راه درست بسیاری از تصمیمات را به شما نشان میدهند.

۷- اهداف کوتاه مدت را طولانی تر از ۹۰ روز تنظیم نکنید. اگر هدفی کوتاه مدت را برای بیش از ۹۰ روز تنظیم کنید، ممکن است علاقه خود را از دست بدهید.

۸- بین اهداف کوتاه مدت و بلندمدت تعادل ایجاد کنید، اهداف بلند مدت تمایل دارند تا در ابرهای آینده پنهان شوند؛ بنابراین چند هدف کوتاهمدت داشته باشید؛ همچون لباس، اتومبیل، تعطیلات، تا هیجانتان را حفظ کند.

۹- افرادی را که دوستشان دارید در هدفتان بگنجانید. آنها را دخالت دهید و وقتی نیاز به تشویق داشته باشید، شما را به بالا هل میدهند.

۱۰- اهدافی برای تمامی زمینه های زندگی خود تعیین کنید. اهداف دیگر را در کنار اهداف شغلی قرار دهید.

۱۱- اهدافتان باید هماهنگی داشته باشند. هر زمان که متوجه تضادی شدید، اولویتهایی تعیین کنید که آن تضاد را حذف کند.

۱۲- به طور منظم اهداف خود را مرور کنید. به خاطر داشته باشید که اهداف بلند مدت تنها وقتی تحقق مییابند که در قله اهداف کوتاه مدت قرار داشته باشند.

۱۳- اهدافی روشن و واضح تعیین کنید. نه تنها چیزی را که میخواهید تعریف کنید، بلکه بگویید چه وقت آن را میخواهید و هر روز چند دقیقه روی آن تمرکز کنید.

۱۴- اهداف خود را روی سنگ گرانیت حک نکنید. گاهی مجبورید برای مطابقت با آگاهی روبه رشد خود درمورد اینکه چه چیزی اهمیت واقعی رادر زندگیتان دارد، آنها را تغییر دهید.

آموزش مهارت هدف گذاری

۱۵- خود را به آینده برسانید. ایده تعیین هدف برای طرح ریزی زندگیتان است نه اینکه هرچیزی را که پیش میآید، پذیرا باشیم. با تعیین اهداف ۲۰ ساله شروع کنید. سپس ۱۰ سال، پنج سال، ۳۰ ماه، ۱۲ ماه، ماهانه، هفتگی و در نهایت برای فردا و هر روز برای هفته ای که پیش رو دارید.

۱۶- اهدافی برای هر روز داشته باشید، و هر شب نتایج را مرور کنید

۱۷- به خود بیاموزید که برای اهداف خود اشتیاق داشته باشید. خود را در حالی که آن چه را که برایش هدف گذاری کرده اید، به دست آورده اید، ببینید.

اهداف زندگی خود را همین امروز مشخص کنید

۱۸- اهداف عملیاتی تعیین کنید، نه اهداف تولیدی. فعالیت به خودی خود منجر به تولید میشود.

۱۹- شانس را درک کنید و آن را وادارید تا برای شما کار کند. انتظار وقوع اتفاقات خوب را داشته باشید و احتمالا اتفاق خواهند افتاد.

۲۰- اکنون آغاز کنید. همین امروز دو ساعت را برای تمرکز بر تعیین هدف اختصاص دهید. سپس هر روز ۱۰ دقیقه را برای مرور و اصلاح ۲۱ روز بعد در نظر بگیرید. پس از آن، دو دقیقه در روز و یک ساعت در هفته تمام چیزیست که شما را در طی مسیر ثابت قدم میدارد.

اگر میخواهید به اهداف خود دست یابید، این سیستم را امتحان کنید و در عرض۲۱ روز در مسیر آینده ای بزرگتر و غنی تر خواهید بود.

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند مهارت هدف گذاری : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه مهارت هدف گذاری چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله مهارت هدف گذاری بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *