تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر مقالات موفقیت

چرا  پول و خوشبختی و در یک کلام اوضاع مالی امروز مهم است

مردم اجناسی را که نمی خواهند می خرند و با پولی که ندارند بهای آن را می پردازند تا روی اشخاصی که آن ها را دوست ندارند تاثیر بگذارند.

به  سه حقیقت ساده درباره امور مالی و در رابطه با پول و خوشبختی توجه کنید:

۱- پول شما را خوشبخت نمی کند

اغلب اشخاص با اینکه معتقدند پول خوشبختی نمی آورد گاه چنان رفتار میکنند که انگار این حرف را باور ندارند . در بعضی از مواقع به چه دلیل ممکن است تا این حد ارزش های خود را زیر پا می گذارند تا کسب در امد کنند ؟

غیر از این است این اشخاص گمان می کنند پول اسباب خوشبختی است؟ با توجه به برسی های صورت گرفته داشتن پول بیشتر اسباب خوشبختی نیست. ما حقوق بیشتری میگیریم .غذای بهتری میخوریم. و تحصیلات بیشتری می کنیم.با این حال به قدر سابق احساس خوشبختی نمیکنیم.

من در جوانی به این باور بودم که پولدار ها نسبت به کسانی که پول ندارند خوشبخت ترند. اما وقتی بعدا با کسانی مشاوره کردم که از متوسط مردم پول بیشتری داشتند. به این نتیجه رسیدم که آن ها امتیازی نسبت به افراد کم در امد ندارند.

پول انسان را تغییر نمی دهد. تنها نقاب از چهر ه اش بر میدارد. اگر کسی ذاتا خود خواه، متکبر، یا حریص باشد پول این ها را بر ملا می کند.

 

۲- بدهکاری شما را بدبخت میکند

پول داشتن ممکن است اشخاص را خوشبخت نکند. اما بدهکاری مسلما اسباب فلاکت و بدبختی است.

همه پیشرفت ها ناشی از این میل مردم است که همه میخواهند فراتر از در امد خود زندگی کنند. اما واقعیت این است که اگر مخارجتان از درامدتان بیشتر باشد سقوط میکنید.

۳- داشتن وضع مالی خوب به شما امکان انتخاب می دهد

جان کلام این است که پول در حکم وسیله است. چیز خوبی است که شما را در رسیدن به هدفهاییتان کمک میکند اما در اوردن پول به خاطر خود پول مفید نیست.

اگر پول بسیار کمی داشته باشید امکان انتخاب چندانی ندارید. اگر میخواهید در جایی زندگی کنید که به محل کار شما نزدیک باشد  بدون پول نمی توانید فرزندانتان را به مدرسه ای که دوست دارید بفرستید. نمی توانید اتومبیل مورد علاقتان را بخرید. نمیتوانید ساعت کارتان را رها کنید تا مسابقه فرزندتان در مدرسه تماشا کنید شغلی را که دوست داریدبه دست اورید. زندگیتان با توجه به پولی که به شکل حقوق دریافت میکنیدسپری شود. نمی توانید وقتی ۶۵ ساله ۷۰ ساله و یا سالمند تر شدید بازنشسته شوید.

 تصمیم گیری برای کسب درآمد و مدیریت برامور مالی

امروز ازخودگذشتگی می‌کنیم تا فردا امکان انتخاب داشته باشیم.

اگر می‌خواهید امکان انتخاب داشته باشید و هنوز راهی برای کسب درآمد و مدیریت خوب بر پولتان به دست نیاورده‌اید، با رعایت نکات زیر اقدامی در این خصوص انجام بدهید:

ارزش چیزها را در نظر بگیرید

برای اینکه بدانید آیا نگرش شما در قبال پول و خوشبختی همان چیزی است که باید باشد، پنج سؤال زیر را از خود بکنید:

 1. آیا اموالم مشغله‌ی ذهنی من هستند؟
 2. آیا به دیگران غبطه می‌خورم؟
 3. آیا ارزش شخصی خودم را در دارایی‌هایم می‌بینم؟
 4. آیا معتقدم پول مرا خوشبخت می‌کند؟
 5. آیا پیوسته بیشتر می‌خواهم؟

اگر به یک یا چند مورد جواب آری داده‌اید، لازم است که کمی فکر کنید.کسی که نسبت به پول نگرش درست داشته باشد، می‌تواند تقریباً در همه‌ی زمینه‌های زندگی‌اش موفق شود.

در ضمن این را هم بدانید که زندگی‌کردن با اعتدال هیچ اشکالی ندارد مادی‌گرایی ارتباطی به داشتن اموال و دارایی ندارد. مادی‌گرایی نوعی وسواس است. مادی‌گرایانی هستند که پول ندارند، و غیرمادی‌گراهایی هم هستند که بسیار پولدارند.

ازاینکه این مطالب را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

به فصل زندگی‌تان توجه داشته باشید

زندگی فصل‌های متفاوت دارد و هر مقطعی از زندگی ایجاب‌های خودش را دارد. در حالت مطلوب، اشخاص باید از آموختن به کسب درآمد و سپس به بازپس دادن آن بروند. اجازه بدهید در هر مورد توضیحاتی بدهم:

 • آموختن: وقتی جوان هستید باید دنبال استعدادهای خود بگردید و حرفه‌ی خود را بیاموزید. اغلب اشخاص این مرحله را در دوران نوجوانی و دهه‌ی ۲۰ سالگی پشت سر می‌گذارند. البته این قاعده‌ای ۱۰۰ درصد نیست، زیرا بعضی‌ها قبل از نوجوانی شروع می‌کنند و یادگیری جمعی هم در دهه‌ی ۳۰ سالگی اتفاق می‌افتد. سن و سال مهم نیست. مهم این است که بدانید در مقطعی از زندگی باید مطالب بیاموزید.

 

  • کسب درآمد: اگر بخش اول را به درستی پشت سر گذاشته باشید، حرفه‌تان را به خوبی آموخته‌اید و می‌توان امیدوار بود که زندگی خوبی داشته باشید. البته مسلم است که انتخاب حرفه با میزان درآمد رابطه‌ی مستقیم دارد. اغلب اشخاص بیشترین درآمد خود را در ۳۰، ۴۰ و ۵۰ سالگی به دست می‌آورند. در این دوران باید از خانواده‌ی خود حمایت کنید و برای آینده‌تان برنامه بریزید.
  • باز پس دادن: همیشه باید سعی کنیم سخاوتمند باشیم، مهم نیست که در چه سن و سالی هستیم. اما اگر به اندازه‌ی کافی تلاش و برنامه‌ریزی کرده باشید، ممکن است به مرحله‌ای از زندگی پای بگذارید که پاداش کلان بگیرید. در این مرحله می‌توانید به این موضوع فکر کنید که بخشی از درآمد خود را به دیگران بدهید. اغلب اوقات این موقعیت زمانی دست می‌دهد که اشخاص دهه‌های ۵۰، ۶۰ و ۷۰ سالگی و بعد از آن را می‌گذرانند.

 

 • به تمام این نکات توجه کافی داشته باشید و در صورت لزوم یکبار دیگر مقاله پول و خوشبختی را بخوانید

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمندیعنی مقاله پول و خوشبختی: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در این زمینه چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله پول و خوشبختی بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *