آذر, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات موفقیت

کسب و کار اینترنتی موفق

برای پول درآوردن در هر شرکت بازاریابی شبکه ای، و کسب و کار اینترنتی موفق دو شیوه ابتدایی را باید در نظر گرفت:

  • فروش محصولات توسط خودتان
  • فروش محصولات و ایجاد یک سازمان فروش

 در صورتی که تنها خودتان به فروش محصولات بپردازید، درآمد خوبی از طریق فروش مرتبط و مداوم به دست می آورید. و البته، اگر فروش محصولات را متوقف کنید، درآمد شما نیز متوقف می شود. بنابراین، دومین و سودآور ترین راه کسب پول در بازاریابی شبکه ای، ایجاد یک سازمان فروش است.

 به عنوان یک قانون کلی، هر قدر زمان بیشتری صرف یک کسب و کار کنید، به نتایج عظیم تری دست خواهید یافت. بنابراین، اگر ۱۰ ساعت صرف کار کردن کنید، معمولا نتایج شما به اندازه ۱۰ ساعت خواهد بود.

اکنون ،اگر فردی را در سازمان فروش خود استخدام کنید و هر یک از شما ۱۰ ساعت کار کنید، به اندازه ۲۰ ساعت نتایج با ارزش خواهید داشت .اگر هر یک از شما تنها یک نفر دیگر را نیز به کار بگمارد ، اکنون در سازمان فروش خود چهار نفر خواهید داشت و به اندازه۴۰ ساعت ارزش کاری به دست خواهید آورد و با این حال خود شما تنها ۱۰ ساعت را به کار اختصاص می‌دهید. 

کلید بازاریابی شبکه ای

 همانطور که می‌بینید، شما تنها باید همان میزان ساعت کاری خودتان را داشته باشید، اما اگر به رشد سازمان فروش خود ادامه دهید، نتایجی که به دست می آورید، به شکل تصاعدی به رشد ادامه می‌دهد.

کلید بازاریابی شبکه‌ای ،آغاز کردن است ، همان چیزی که من فصل کاشت می‌نامم. درست مثل کشاورزی، فصل کاشت زمانی است که شما سخت تلاش می کنید و در عین حال نتایجی اندک به دست می آورید یا هیچ نتیجه‌ای به دست نمی آورید.به کشاورزی فکر کنید که زمینی را شخم می زند، بذر می کارد، آبیاری می‌کند، و ابتدا در مقابل تلاشهای خود چیزی جز از تلی از گل و لای نمی بیند.

این ها شبیه همان نتایجی هستند که شما معمولا در ابتدای کار بازاریابی شبکه ای با آن مواجه می‌شوید و در همین زمان است که اکثر مردم تسلیم می‌شوند. اغلب مردم همچنان به سبک کارمندی پایبند هستند، به این معنا که ساعات خود را در قبال پول معامله می‌کنند .آنها می خواهند در ازای هر ساعتی کار می کنند پول دریافت کنند. اگر آنها ده ساعت وقت صرف بازاریابی شبکه ای کنند، و فوراً نتیجه ملموس آن ۱۰ ساعت کار را نبینند،مایوس می‌شوند. برای اغلب مردم،۱۰ ساعت کار کردن بدون تضمین هرگونه درآمد، احمقانه است.

بازاریابی شبکه ای را آغاز کنید

 اما جالب است، کسانی که به راه خود ادامه می دهند، در نهایت وقتی به رشد تصاعدی دست می‌یابند، می‌بینند که دیگر در مقابل همان میزان کار یا حتی کمتر، درآمد خیلی زیادی به دست می‌آورند. 

در کسب و کار اینترنتی موفق و همچنین کلید موفقیت در بازاریابی شبکه ای این است که ابتدا تلاش زیادی صورت دهید و در آینده نتایج آن را برداشت کنید. ابتدای کار، زمان زیادی را برای نتایج کم اهمیت صرف می کنید. پس از کار فراوان و مداوم، متوجه می‌شوید که شکل کار وارونه می‌شود و ناگهان در مقابل همان مقدار کار یا کمتر از آن، درآمد خیلی عظیمی کسب می‌کنید. شما به منظور موفقیت در هر کسب و کار بازاریابی شبکه ای ،باید بپذیرید که بخش اموزشی اولیه را سپری کنید.

 برای موفقیت در هر کسب و کار بازاریابی شبکه ای، باید با آن مثل یک کسب و کار تعامل کنید و درآمدتان نیز همچون درآمدیک کسب و کار خواهد بود.همچون سرگرمی با آن تعامل کنید و آن هم مثل یک سرگرمی برای تان درآمد ایجاد می‌کند.

برای شروع بازاریابی شبکه ای محدودیتی وجود ندارد

 آنچه بازاریابی شبکه ای را تا این حد جذاب می‌کند، هزینه اندک برای شروع آن است . برای شروع کار شبکه ای، به طور معمول مبلغی از ۵۰۰ هزار شروع خواهد شد که موجب می شود بازاریابی شبکه ای یکی از کسب و کارهایی باشد که آغاز آن بسیار آسان است. اگر می خواستید یک رستوران  یا پمپ بنزین باز کنید، باید هزینه سنگینی پرداخت کنید، حالا قیمت ساختمان ،خرید تجهیزات و استخدام کارمند را هم به آن اضافه کنید. دیگر به سردرد دائمی ناشی از مدیریت هر روزه کل کسب و کارتان اشاره نمی‌کنم.

هرکسی می‌تواند صرف نظر از گذشته یا تجربه خود، بازاریابی شبکه ای را آغاز کند .آیا می‌توانید تصور کنید بدون تجربه یا تحصیلات بتوانید شغلی به عنوان جراح مغز داشته باشید؟ بسیاری از مردم فکر می‌کنند پردرآمدترین مشاغل خیلی فراتر از دسترس آنها هستند و برای به دست آوردن آنها باید تحصیلات لازم و تجربه آموزشی را تکمیل کنند. اما بازاریابی شبکه ای از همگان استقبال می‌کند.  بدیهی است، برخی افراد همیشه بنا به سوابق یا تجربه قبلی خود، وضعیت بهتری نسبت به دیگران خواهند داشت، اما هر کسی با علاقه و اراده کافی می‌تواند در بازاریابی شبکه ای موفق شود.

یک شبکه بازاریابی موفق

 یکی از بزرگ ترین جنبه های فعالیت در بازاریابی شبکه ای، این است که شرکت بازاریابی شبکه ای تمام امور مربوط به حسابداری،  بهینه سازی محصول و امور مدیریتی کسب و کار شما را به عهده دارد. تنها کاری که شما انجام می دهید، تبلیغ شرکت و محصولات آن است.

البته، آسانی وارد شدن به بازاریابی شبکه‌ای، خروج از آن را نیز آسان می‌کند. اگر شما تنها ۵ میلیون تومان برای آغاز کسب و کار بازاریابی شبکه ای خود صرف کنید، مبلغی که به مخاطره می گذارید، خیلی کمتر از میزانی است که می خواستید با میلیون ها تومان سرمایه گذاری برای مغازه ساندویچی به مخاطره بگذارید. هیچ کس ده ها میلیون تومان در کسب‌وکاری سرمایه‌گذاری نمی‌کند تا شش ماه بعد اگر دید آن کسب و کار در حد انتظار او سودآوری ندارد، ر هایش کند.

صبور باشید

 

متاسفانه ،کسانی که در کار بازاریابی شبکه ای تازه کار هستند، نیز اغلب ،کار را رها میکنند زیرا سرمایه‌گذاری اولیه آنها خیلی اندک است و من در این خصوص ترفندی دارم. وقتی وارد کار بازاریابی شبکه ای شدم، با خودم این فرض می‌کردم که صد میلیون تومان در این کار سرمایه‌گذاری کرده‌ام. این طرز فکر موجب می شد با وجود موانعی که سر راهم ظهور میکرد، اراده دستیابی به موفقیت را داشته باشم.

از آنجا که بازاریابی شبکه ای به معنای ملاقات با افراد جدید و کار با سازمان‌های فروش است، بزرگترین عامل موفقیت در این عرصه این است ،که واقعاً مردم را دوست بدارید و بدانید بازاریابی شبکه‌ای به طور کلی مستلزم یک مرحله آموزشی است.

روش هر کسب و کاری متفاوت است

 درست همانطور که یک پزشک یا وکیل باید چند سال بیشتر در دانشگاه تحصیل کند، بازاریابی شبکه ای نیز مستلزم یک دوره زمانی است که شما طی آن باید اصول و قواعد کار را بیاموزید. درست مثل یک پزشک یا وکیل ،در دوران آموزشی خود یا همان زمان که مشغول فعالیت در بازاریابی شبکه ای هستید که من به آن فصل کاشت می گویم. خواهید توانست با بهترین سبک زندگی، درآمد خیلی زیادی کسب کنید. گرچه این کار مستلزم صرف زمان و تلاش خواهد بود ،اما همانطور که زندگی خود من به خوبی نشان می دهد، نتایج آن نیز بسیار ارزشمند خواهند بود.

 همه این شرکت های بازاریابی شبکه ای با یکدیگر یکسان نیستند و هر کسی در کسب و کار اینترنتی موفق نخواهد شد . هر شرکت بازاریابی شبکه ای، محصولات متفاوتی می فروشد و روشهای پاداش و مزایای متفاوتی دارد.

این بدان معناست که ممکن است موفقیت شما در یک شرکت خیلی زیاد باشد،اما در شرکتی دیگر تنها در حد متوسط باشد که علت آن تنها به محصولاتی که ارائه می دهد. بر میگردد. سعی نکنید محصول « پرفروش » پیدا کنید که می تواند موفقیت آمیز ترین محصول باشد. به دنبال محصولاتی باشید که از همه بیشتر به آنها علاقه دارید و این برای شما بهتر این محصول است. کلید موفقیت در بازاریابی شبکه ای این است که همیشه با انگیزه و به لحاظ ذهنی به محصولی که می فروشید، علاقه مند باشید.

به طور کلی، هر کسب و کار اینترنتی موفق سه مرحله مجزا را طی می‌کند.

  • تدوین فرمول
  • تمرکز
  • شتاب
  • پایداری

موفقیت در کسب وکار اینترنتی

 یک شرکت ابتدا در مرحله تدوین فرمول شکل می‌گیرد. انقلاب بر این زمان هر کسی به سمت شرکت می‌شتابد ، زیرا هنوز جدید است و محصولات جدید ارائه می‌دهد بسیاری از مردم هرگز ندیده اند. این بدان معناست که تعداد توزیع کنندگان کمتر است و هر کس فرصت های بیشتری برای فعالیت در زمینه فروش محصولات آن دارد .چنین شرکتهایی، اغلب با هیچ آغاز می‌کنند و به سرعت میلیون‌ها تومان فروش می‌کنند.

 در حالی که فکر می کنید این بهترین زمان برای ورود به شرکت بازاریابی شبکه ای است، اما مراقب باشید. متاسفانه ، حقیقت این است که ۹۰ تا ۹۵ درصد از تمام کسب و کارها طی دو سال شکست می خورند و بازاریابی شبکه ای نیز از این قاعده مستثنی نیست.

این بدان معناست که از هر ده شرکت بازاریابی شبکه ای که شروع به کار می کنند، پس از دو سال، تنها یک شرکت به فعالیت خود ادامه خواهد داد. بنابراین، وقت شانس یافتن شرکتی که در عرصه فعالیت باقی بماند، ۱۰ درصد است و احتمال اینکه وارد شرکتی شوید که ورشکست شود ۹۰ درصد است، احتمالات موفقیت علیه شما هستند.

با دقت بیشتری به سمت موفقیت بروید

 آنقدر خوش‌شانس باشید که یکی از ۱۰ شرکتی را پیدا کنید پس از دو سال هم چنان به بقای خود ادامه دهد، چنانچه سخت تلاش کنید ،موفقیت سریع با تجربه خواهید کرد. اما، این احتمال هم وجود دارد که شما در نهایت بخشی از شرکتی باشیم که از کسب و کار خارج می شود. یعنی باید همه چیز را دوباره از اول شروع کنید. اگر کار خود را با شرکت بازاریابی دیگری آغاز کنید، اگر نه همه نیروها، اما اکثر نیروهای سازمان فروش فعلی شما ، برای همکاری با شما به شرکت دیگر نخواهند آمد. این بدان معناست که شما اساساً باید از اول شروع کنید. مطمئناً در این مرحله تجاربی به دست آوردید.

 اما اینکه مجبور باشید هر بار از اول شروع کنید، وضعیت ایده‌آلی برای پایه‌ریزی درآمد بلند مدتی که همچنان برای تان بازدهی سود داشته باشد، نیست. شرکت‌ها در مرحله تمرکز ، مرحله رشد اولیه خود را حفظ می کنند بدون اینکه هزینه های آنها سریعتر از درآمدشان، رشد کند.

در این زمان است که یک شرکت، برند تجاری پیام محصول و سیستم های بازاریابی خود را باهم هماهنگ می کند. و یک گروه مرکزی با رهبری موفق را ایجاد می‌کند اگر در یک شرکت بازاریابی شبکه ای این مرحله را پشت سر بگذارد و به درستی زیربنای خود را آماده کند، احتمالاً آماده شتاب گرفتن خواهد بود.

 در مرحله شتاب، بسیاری از مردم می توانند در مدت کوتاهی به موفقیت عظیمی دست یابند.

بهترین زمان برای پیوستن به شرکت بازاریابی شبکه ای

این امر معمولا در شرایطی رخ می دهد که درآمد شرکت در محدوده ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان در سال است .در خلال مرحله شتاب؛ شرکت زیربنایی رشد خود را ایجاد کرده است، به گونه ای که سیلی از سفارشات و توزیع‌کنندگان جدید آن را از بین نخواهند برد.

مرحله شتاب، زمانی است که شرکت‌ها رشد تصاعدی را تجربه می‌کنند و معمولا در این مرحله است  که درآمدهای زیادی کسب می‌شوند در خلال این مرحله یا قبل از آن، بهترین زمان برای ورود به یک شرکت بازاریابی شبکه ای است.

کسب و کار اینترنتی موفق، پس از رشد تصاعدی ، وارد مرحله پایداری می‌شوند که در این مرحله رشد آهسته را تجربه می‌کنند(مثلا  ۵ تا ۱۰ درصد در سال در مقایسه با دو برابر شدن، سه برابر شدن ،یا چهار برابر شدن نرخ در مرحله شتاب). شرکتهای قدیمی تر و با زیربنای قوی تر وارد این گروه می شوند.

در اغلب موارد، شرکت‌هایی که در مرحله پایداری هستند تنها در صورتی می‌توانند بار دیگر رشد اولیه و موفقیت مرحله شتاب را تکرار کنند که دامنه فعالیت شرکت خود را به عرصه بازارهای خارجی گسترش دهند.

موفقیت بیشتری کسب کنید

اگر با دو شرکت مشابه با محصولات مشابه مواجه شدید که یکی از آن ها در وضعیت پایدار و دیگری در آغاز مرحله شتاب خود است، در صورتی که وارد شرکتی شوید که در مرحله شتاب قرار دارد، احتمال اینکه موفقیت خیلی بیشتری کسب کنید ، بیشتر است.

در حالی که بهترین زمان برای پیوستن به هر شرکت کسب و کار اینترنتی موفق ، قبل یا در خلال مرحله شتاب است، مردم می توانند طی همکاری با یک شرکت بازاریابی شبکه ای در هر مرحله از رشد آن، به موفقیت دست یابند نکته مهمتر از زندگی یک شرکت، انگیزه خود شما برای محصولات آن شرکت و باور شما نسبت به آن شرکت است.

اگر علاقه‌ای به محصول خاصی نداشته باشید،حتی اگر شرکت هرماه فروش خود را سه برابر کند، شما نماینده فروش موثری نخواهید بود. آن، مهم نیست شرکتی در مرحله پایداری و رشد آهسته باشد.

اگر شما محصولات آن را دوست داشته باشید و به شرکت اطمینان داشته باشید، به موفقیت خیلی بیشتری دست خواهید یافت، تا اینکه در شرکتی جوانتر فعالیت کنید، زیرا انگیزه و اشتیاق شما موجب خواهد شد سازمان فروش خود را سریعتر و آسانتر ایجاد کنید.

اشتباهاتی که باید از آنها اجتناب کنید

بزرگترین اشتباهی که بسیاری از مردم مرتکب می شوند، این است که از شرکتی به شرکت دیگر می روند و سعی می کنند یک کسب و کار اینترنتی موفق و پرفروش را پیدا کنند. به خاطر بسپارید، هر بار که به شرکت بازاریابی شبکه ای متفاوت می روید، بیشتر سازمان فروشی که با تلاش بسیار ایجاد کرده اید و همچنین مقداری از اعتبار خود به عنوان یک تاجر را از دست می‌دهید خواهید داد .

کلید موفقیت در بازاریابی شبکه ای، این است که سازمان فروش عظیمی را به تدریج بسازیم، نه اینکه یک شرکت بازاریابی پرفروش پیدا کنیم. اشتباه دیگر افراد این است که در دو یا تعداد بیشتری از شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای عضو می‌شوند، با این نگرش که حداقل یکی از آنها پررونق خواهد شد و آنها را ثروتمند خواهد کرد.

طی چندین سال تجربه ای که داشتم، هرگز ندیده ام که کسی با ایجاد دو یا تعداد بیشتری کسب و کار بازاریابی شبکه ای به طور همزمان موفق شود. می خواهم بگویم، شما در این زمان فقط می توانید روی یک اسب سواری کنید.، اگر توجه خود را بین چند شرکت تقسیم کنید این احتمال وجود دارد که در هر دوی آنها شکست بخورید.

 موفقیت در بازاریابی شبکه ای محصول پایداری و اراده برای ساختن یک سازمان فروش بزرگ است. وقتی گروهی تنها برای یک شرکت کار می‌کند، همیشه شتاب بیشتری خواهد داشت تا اینکه بخواهد تلاش خود را از بین چند شرکت پراکنده و تضعیف نماید. عنوان یک قانون کلی، یک شرکت بازار یابی پیدا کنید و فقط با آن کار کنید.

دنبال چه چیزی باشیم

گذشته از یافتن شرکتی که شما به محصولات آن باور دارید و در شما ایجاد انگیزه می‌کند، که به دنبال شرکتی باشید که رهبری آن درستی و صداقت کامل را از خود نشان می‌دهد. زمانی  با یک شرکت بازاریابی شبکه ای کار می کردم در آن در ماه درآمد بالایی داشتم، اما تصمیم گرفتم از آن بیرون بیاید زیرا دیدم وقتی دیدم آنها بیشتر به کسب پول علاقه دارند تا انجام کارهای درست، ایمان خود به رهبری شرکت را از دست دادم. تعجبی نداشت که شرکت مزبور طی چند ماه بعد، از آن کسب و کار خارج شد.

اساس موفقیت در شرکت بازاریابی شبکه ای

 اساس موفقیت در شرکت بازاریابی شبکه ای، زیربنای درستی و صداقت آن است. به علاوه ، وقتی شما شرکتی را تبلیغ می کنید، شهرت و صداقت آن شرکت، بازتاب مستقیم شهرت و صداقت خود شما نیز خواهد بود.

 من فهمیده ام وقتی مردم می خواهند به یک شرکت بازاریابی شبکه ای بپیوندند، نخست این پرسش آنها این است :« آیا می توانم از عهده این کار برآیم؟» اغلب مردم آموزش فروش ندیده اند، بنابراین اگر مجبور باشند تمام امور فروش را خودشان انجام دهند، موفقیت اندکی دارند. به همین دلیل است که یافتن یک شرکت بازاریابی شبکه ای که از قبل برنامه فروش و بازاریابی محکمی دارد، مهم است.

اگر شرکت مزبور دارای ابزارهایی برای معرفی محصولات یا خدمات باشد، تنها کاری که سازمان شما باید انجام دهد استفاده از این ابزار برای فعالیت‌های تبلیغاتی خودتان است. نمونه‌های ابزار معرفی می تواند شامل سی دی، دی وی دی ، کاتالوگ ، مجله، فراخوان‌های کنفرانس یاوب سایت باشد یا هر چیزی که بتواند به شما در فروش محصولات آن شرکت کمک کند. هر قدر ابزار فروش و بازاریابی شرکت مزبور پیشرفته ترباشد، تبلیغ محصولات آن آسانتر خواهد بود.

سپس، من به سرعت به دنبال یک راهنما در شرکت بازاریابی شبکه ای می گردم. راهنما کسی است که نه تنها در کسب درامد خود موفق بوده است، بلکه در کمک به دیگران برای ایجاد موفقیت خود نیز سوابق خوبی دارد. راهنمایان موفق در بازاریابی شبکه ای می‌توانند زندگی و سوابق متفاوتی داشته باشند. شما و راهنمایتان ممکن است سبک های شخصیتی کاملا متفاوتی داشته باشید و در برخی موارد اصلا از این ویژگی ها را دوست نداشته باشید. 

موفقیت کسب و کارهای اینترنتی

 هنوز هم لحظه ای را با هم راهنمایم در بازاریابی شبکه ای آشنا شدم به خاطر دارم. نخستین بار او را دیدم. می دانستم که می خواستم راهنمایم باشد، زیرا حتی قبل از اینکه به شرکت بپیوندم، او به محض اینکه فرصتی برای معرفی پیدا کرد شروع کرد به آموزش من در زمینه موارد لازم برای موفق شدن. فردی پرشور و فروشنده بی نظیری بود، اما می‌توانستم بگویم در کمال صداقت به موفقیت من علاقه‌مند بود نه فقط موفقیت خودش.

 وقتی به دنبال یک راهنما هستید، به طور قطع از کار کردن با کسی که فقط درباره پولی که می توانید به دست بیاورید صحبت می‌کند، بپرهیزید.

این افراد فقط به خاطر اینکه کاری کنند و شما به عضویت در آیید به شما خواهند گفت که به دست آوردن ثروت سریع کار آسانی است و به این ترتیب انتظارات کاذبی در شما ایجاد می کنند. البته شما می توانید پول خیلی زیادی کسب کنید و هیچ اشکالی ندارد که یک نفر این را به شما بگوید، اما اگر پول هدف آنها باشد، پس آنها رهبری که می خواهید از او دنباله‌روی کنید نیستید.

گرچه شخصا از طریق کسب و کار اینترنتی موفق ، موفقیت مالی بسیار عظیمی کسب کردم و حقیقتاً من معتقدم که هر کسی می‌تواند به نتایج مشابه و حتی بهتر نیز دست یابد ، اما بازاریابی شبکه ای تنها راه تبدیل شدن به یک میلیونر بیکار نیست.در  مقاله های بعد، مدل های دیگری از کسب و کار را شرح خواهم داد که آنها نیز می توانند  سبکی از زندگی میلیونر بیکار را به شما ارائه دهند.

ادامه دارد….

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند کسب و کار اینترنتی موفق : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه کسب و کار اینترنتی موفق چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله کسب و کار اینترنتی موفق بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *