شهریور, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات موفقیت

کنترل ذهن خود

لحظه ای که تغییر دادن طرز فکرم را آغاز کردم ، شروع کردم به اینکه کنترل افکارخود را در دستت بگیرم ، نه اینکه افکارم مرا کنترل کنند. هر گاه تفکری منفی ، همچون “این کار سختی است ” به ذهنم راه می یافت ،آگاهانه آن فکر را به شکل کاملا معکوس با خودم تکرار می کردم :” خیلی آسان است” .دیگر سعی میکرد حرفاهایم را کنترل کنم و واژه ها و جملاتی که با آن فلسفه آسانی تطابق نداشت را از آن ها حذف نمایم.

اکنون می خواهم کمی به عمق بروم و علوم مربوط به ذهن را که در ورای این راهکار نهفته است شرح دهم ، اما قبل از آن ، باید به شما هشداری بدهم.

لصفاً این روش را با قانون جذب یکسان تلقی نکنید ، قانونی که می گوید :« تنها کاری که باید بکنید این است که به آنچه می خواهید ، بیندیشید و آن به سمت شما خواهد آمد». این کمی ساده انگارانه به نظر می رسد. بگذارید صراحت داشته باشیم هیچ چیز قرار نیست به سمت شما بیاید .

این شما هستید که باید بروید و آن را به دست آورید. شما باید در بسیاری از زمینه ها به سختی تلاش کنید . شما باید با شور و حرارت رویاهایتان را دنبال کنید . بنابراین ، من به هیچ وجه نمی گویم «سخت تلاش نکنید در حقیقت من عکس آن را می گویم.من می گویم شما با هر میزان توان و امکانی که دارید ، به دنبال هر آنچه در زندگی می خواهید بروید.

فرمول موفقیت

از سوی دیگر ، بسیاری از مردم سخت تلاش می کنند ، اما هرگز به جایی نمی رسند، در واقع موفقیت به سادگی یک فرمول است:

یک و تنها یک فرمول موفقیت

موفقیت =مهارت شما × تلاش شما

( موفقیت شما مساوی است با میزان مهارت شما ضرب در میزان تلاش شما)

اصل آسانی ، عاملی است که میزان مهارت شما را چند برابر می کند ، زیرا وقتی ذهن شما باور می کند کاری آسان است، در واقع آن کار برای تان آسان تر می شود .

وقتی نگرش شما این باشد که کاری برای شما آسان است، آنگاه استرس کمتر و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت، اعتماد به نفس ، ( هم در پادکست صوتی و هم در مقاله توضیح داده شده است ) اما بیشتر درباره آن بحث خواهیم کرد، ضریب افزایشی مهمی را برای موفقیت شماست هر قدر اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، احتمال بیشتری وجود خواهد داشت که نهایت تلاش تان را بکنید و به موفقیت بیشتری دست یابید.

در این نقطه ، احتمالاً یک پرسش مهم خواهید داشت : چگونه به این طرز فکر دست یابید که همه چیز آسان است؟

شنیده ام اساتید این رشته می گویند ، کار ساده ای است، فقط باید هر گونه افکار و گفتار منفی را از ذهن بزداییم و یک کلید را فشار دهیم. فقط کافی است باور کنید که این کار برای تان آسان است، زیرا ذهن شما توانایی را دارد که هر چه به آن بگویید باور کند.

مطمئنا «آسان» به نظر می رسد ، این طور نیست؟ و این مختص کسانی است که می توانند به راحتی این اصل را درک کنند، کلیدی را در ذهن شان فشار دهند و ناگهان به خواسته خود دست یابند. مسلماً این گفته تا حدی حقیقت دارد ؛ ما کارهای دشوار تر از آنچه واقعاً هستند تصور می کنیم لذا آنچه ممن به طور قطع شما را به انجام آن ترغیب می کنم ، این است که از اصل آسانی برای پذیرش و به کارگیری اصل آسانی استفاده کنید.

برای من ، عینا به همین سادگی نبود.

باورهای محدود کننده ذهن

وقتی نخستین فعالیت مخاطره آمیزم به عنوان کار آفرین را آغاز کردم دانشجوی دانشگاه و بی پول و بدهکاری بودم که برای حداقل دستمزد کار می کردم . دیدگاهی که از آن زمان نسبت به جایگاه یا هویتم داشتم ، جایگاه یک دانشجوی بی پول بود که بیشتر زندگی خود را در فقر سپری کرده بود. دایم در این باره صحبت میکردم که چقدر بی پول و مفلس بودم .

اتفاقی که افتاد این بود که هر قدر هم اهدافی را برای خودم تعیین می کردم ، هویت حقیقی ام که در واقع تحت کنترل ضمیر نیمه خودآگاه است ، یاد گرفته بود که بی پول باشد.

به خاطر دارم که در ۲۱ سالگی چون با شدتی باورنکردنی کار می کردم ، کم کم در آمد خوبی در هفته کسب می کردم . این برای من تجربه کاملاً جدیدی بود و اصلا نمی توانستم باور کنم همان پسر بچه بی پول هستم که همیشه مشکل پولی داشتم . هر روز به گردش و مهمانی می رفتم ، در زمینه های نامعقول سرمایه گذاری هایی می کردم ،، تصمیمات تجاری احمقانه می گرفتم و به طور اساسی برای خودم کارشکنی می کردم.

اتفاقی که رخ داد ، این بود که طی فقط چند ماه ، دوباره بی پول شدم و حتی بیش از همیشه بدهکار شدم.

همان طوری که می بینید ، یکی از قدرتمند ترین نیروهای پیش برنده ، در زندگی هر فرد ،هویتی است که برای خودش خلق کرده است.

هویت خودتان را از نو بسازید

هویتی که من برای خودم ساخته بودم ، جوانی جاه طلب، سخت کوش، بی پول بود که همیشه برای رسیدن به موفقیت تلاش می کرد . مردم هویت هایی که برای خودشان می سازند، از قبیل : همیشه تاخیر دارند ، همیشه اضافه وزن دارند ، ارتباط دهندگان بدی هستند، در کسب و کار بی نظم و شلخته هستند، غیر اصولی هستند یا باورهایی درباره خودشان دارند که آنها را در زندگی عقب نگاه می دارد.

در اینجا می خواهم به شما بگویم، تمام باورهای محدودکننده ذهن خود را که برای خودتان ساخته اید، به طور کلی بی معنی و بی چیزی نیست، جز داستانی که درباره خودتان سرهم کرده اید. آنچه می خواهم بفهمید ، این است که شما تحت کنترل هر نوع هویت قدرت دهنده یا تضعیف کننده ای هستید که برای خود خلق می کنید .

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند یعنی کنترل ذهن خود: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه کنترل ذهن خود چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله کنترل ذهن خود بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *